Eroare Parse error: syntax error, unexpected $end

Aici prezentati probleme, intrebari, sau orice subiecte legate de scripturi si tutoriale de pe site.
iluzii
Mesaje: 2

Eroare Parse error: syntax error, unexpected $end

Salut,
Sunt un membru noi pe site, sunt incepator pentru php, ma chinui de o saptamana sa fac si eu un site.
Bun am inceput cu pagina de inregistrare am luat de pe site scripturile , am urmat instructiunile dar imi da eroare:

Cod: Selectaţi tot

Parse error: syntax error, unexpected $end in /home/u802840975/public_html/usrincls/texts.php on line 1
Ajutati-ma si pe mine , sau pur si simplu dau idu meu si sa intre cu team in pc-u meu sa faca pagina asta firar ea de pagina.
As dori sa arate formularul ca aceasta -> (doar formularul restu nu ) URL: kissid.ro/inregistrare.php
Astept ajutor din partea voastra !

MarPlo Mesaje: 4343
Salut
Cauza acestei erori poate fi daca ai uitat sa inchizi o ghilimea cand ai editat (ori paranteza), sau de multe ori cauza este de la editorul pe care-l folosesti ca sa scrii in fisierele PHP.
Daca e un editor complex, gen DreamWaver, sau cel din CPanel de la hosting, acestea de obicei adauga in fisier caractere invizibile, dar care sunt citite de PHP si dau erori.
Indicat e sa folosesti un editor simplu de text, gen Notepad++, si sa salvezi fisierul cu codare UTF-8.

Script-urile de pe site au si fisier de test, le poti incerca mai intai pe "localhost" (pe calculatorul personal), cu XAMPP, apoi sa le folosesti pe un server public.
E bine sa ai site-ul facut pe calculatorul tau, sa lucrezi pe el in "localhost", apoi sa-l pui pe un hosting public.

- Modificarea formularului in script, sau alte modificari le face fiecare cum stie.

iluzii Mesaje: 2
mda, mai lamurit mai mult de o gramada .... nu a fost nici-un ajutor ce sa mai ,..................

Subiecte similare